Afyon Sohbet Odaları


Afyon Sohbet Odaları

Afyon sohbet sitelerin tartışmasız en güzel yanıdır uzakları yakın etmek,farklı şehirlerden ,farklı kültürlerden kişiler ile tanışmamız a vesile olması.
Hiç merak ettiniz mi, ADANA nasil bir şehir? Tarihi geçmişi ya da Adana denince aklınıza gelen ilk şey nedir? Farklı lezzetlere merakiniz varsa ; mutfağı hakkında az cok bilgiye sahipsinizdir.Bilirsiniz Adana Kebabını,Adana lahmacunu,içli köftesi,mumbari ve şirdani bu harika lezzetleri Adana ‘ya yolunuz düşerse tatmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Afyonsohbet

Afyonsohbet

Tarihe merakınız varsa ; Adana ili Seyhan ve Ceyhan nehirlerinin arasındaki alüvyonlu toprakları ile Türkiye’ nin en bereketli topraklarından olan Çukurovada kurulmuştur.
Adana’nın Kozan ilçesinde bulunan Anavarza Antik Kenti, büyük bir tarihe sahip olsa da günümüze sadece kalesi, surları ve birkaç kalıntısı günümüze kadar gelebilmiştir. …
Adana Büyük Saat Kulesi, Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Adana’nın Seyhan ilçesinde bulunmaktadır. Adana Büyük Saat Kulesi, Adana’nın simgeleri arasında sayılan yapılardan sadece biridir aynı zamanda. Adana Büyük Saat Kulesi, Türkiye’deki en uzun saat kulesidir ve uzunluğu 32 metredir.
Varda Köprüsü, Adana’nın Karaisalı ilçesinde bulunan Varda Köprüsü Alman Köprüsü ve Koca Köprü olarak da adlandırılmaktadır. …
Adana Atatürk Evi Müzesi, adından da anlaşılacağı üzere Mustafa Kemal Atatürk’ün 15 Mart 1923’te Atatürk eşi ile birlikte Adana’ya geldiğinde misafir edildiği ev müzeye çevrilmiştir. Seyhan Caddesi üzerinde 19.yy.’da yapılmış geleneksel Adana evlerinden biri olan ev, Ramazanoğulları’ndan Suphi Paşa’nın evi olup Atatürk’ün 100. doğum yılı dolayısıyla, 1981 yılında Atatürk Evi Müzesi olarak düzenlenmiştir. Bu özel ev Atatürk Bilim ve Kültür Müzesi Koruma ve Yaşatma Derneği’nce zamanın Kolordu Komutanı Bedrettin Demirel’in önderliği ve halkın yardımıyla kamulaştırılmıştır. Kamulaştırılan binanın restorasyonu yapılmış ve 1981 yılında Müze Müdürlüğü’ne bağlı bir müze olarak hizmete açılmıştır. …

Akçatekir Yaylası konum olarak Çiftehan Pozantı E -90 karayolu üzerindedir. Yazın Adana’nın kavurucu sıcağından bunalanlar kendilerini Akçatekir Yaylası’na atarlar …

Ramazanoğlu Halil Bey tarafından H. 903 yılında inşa edilmiş olan Tuz Hanı, tek katlı bir mimariye sahiptir. …

Adana Tepebağ’da yer alan Bebekli Kilise diğer adıyla Aziz Paulus Kilisesi, üzerinde Meryem’in tunçtan heykelinin bulunduğu tarihi bir kilisedir. Bebekli Kilise tahminen 1880-90 yılları arasında inşa edilmiştir. ..

Adana, tarihi yapıları ve mekanları kadar, doğal güzellikleri ile de fazlasıyla ünlü bir şehir. Özellikle yolunuz yaz aylarında Adana’ya düştüğünde, sıcaklardan kaçabileceğiniz en iyi alternatifin Adana yaylaları olduğunu söyleyebiliriz. Adana’da gezilip görülmesi gereken başlıca yaylalar; Beledemik Yaylası, Akçatekir Yaylası, Pozantı Yaylası, Menrun Yaylası ve Horzum Yaylası.
Başlıca bir kaç tarihi yeri tanıtmaya çalıştık. Bu 01 plakalı Türkiye’ nin en kalabalık 6. İlini gidip gezmenizi tavsiye ederiz.

Peki Adana’yi Adanalı birinden dinlediniz mi hiç? Hayır mi ? O zaman sizi Sohbetvadisi.com sitemize davet ediyorum. 81 ilden katılımcıları ile seviyeli sıcak bir aile ortaminda,iller arası arkadaşlığın dostluğun tek adresi olan sunucumuzda Adanalı bir userimizden yada Adanalı bir sunucu görevlisi ile sohbet ede bilir Adana’nin güzelliklerini bir de onlardan dinleye bilirsiniz.
Hoş ve keyifli bir sohbet dilerim…Hoşçakalin Sohbetvadisi.com da kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir