Ankara Sohbet Odaları


Ankara Sohbet Odaları

Ankara Sohbet Odaları

Seviyeli ve eğlenceli olan bu sitemiz de her zaman Chat yapabilirsiniz, Ankara Sohbet Odaları hoş geldiniz.

Orta Anadolu’nun kalbinde, Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti Ankara. Yerleşimi çok eski tarihlere dayanan Ankara’nın geçmişi hakkında bilgi edinmek ve Ankara’nın tarihsel süreçte gelişimi hakkında bilgi sahibi olmak isteyenlere kaynak niteliğinde bir yazı. Ankara ve çevresine, çok eski tarihlerde yerleşilmiştir. Bunda en büyük etken, bu topoğrafya koşullarının ve Anadolu yolları üstündeki konumunun, merkez rolü oynayabilecek bir kentin kurulmasına elverişli olmasıdır. Ankara’nın tarihi kısaca şöyledir. Ankara ve çevresinde yapılan arkeoloji kazıları sonucunda tarihi Bronz çağındaki Hatti Uygarlığına kadar gider. Hatta Yontmataş devrinden kalma araç-gereçler ortaya çıkarılmıştır. İsa’dan önce 2000’li yıllarda yöredeki ilk yerleşme merkezinin Anadolu’da ilk siyasal birliği sağlayan Hititler döneminde kurulduğu sanılmaktadır. İ.Ö. VIII. yy’da Frigyalıların eline geçmiş, İ.Ö. VIII. yy’da Frigyalılar Lidyalılara bağımlı hale gelmişler, İ.Ö.547’de Lidya kralının Perslere yenilmesinden sonra da Pers egemenliği başlamıştır. Batı Anadolu‘daki Sardeis (Sardes) ile İran’daki Susa kentleri arasında uzanan Kral yolu üstünde yer alan Ankara, Persler döneminde önemli bir konaklama ve ticaret merkezi haline gelmiştir.

Ankara Büyükşehir İlçeler: Akyurt · Altındağ · Ayaş · Bala · Çankaya · Çubuk · Elmadağ · Etimesgut · Gölbaşı · Kalecik · Kazan · Keçiören · Mamak · Sincan · Yenimahalle. Beypazarı · Çamlıdere · Evren · Güdül · Haymana · Kızılcahamam · Nallıhan · Polatlı · Pursaklar · Şereflikoçhisar.

Ankara Sohbet Ortamı

SohbetVadisi.Com Ankara da ankaralılarla tek deil türkiye’nin her yerinden de değil Dünya’nın her yerinden ankaraya gelen bir çok bay ve bayanlarla sanal ortamlarda görüşüp chat sohbet yapabilirsiniz, Ankara chat insanların güvenli bir ortamda buluşmasına vesilen olan sohbet sitemize hemen katılmak ve ortam kurmak istemezmisiniz? Sohbet chat etmesini sağlandığı gibi sende hemen katılıp burada kendine uyumlu bir arkadaş dost edinmek istemezmisin? kendinize uygun bir arkadaş ve bir dost hata sevgili yapmak istemezmisiniz? imkansızları imkan haline getiren bu site de her vakit muhabbet edilir bütün herkes burada en güzel zamanlarını ücretsiz olarak geçirmekte peki öyleyse sen nerdesin Eğer, Sevgiliniz olmadığı için yakınıyorsanız boşuna yakınmayın hemen sitemize girin sevgili yapın.

Ankara Sohbet Odaları

Ankara Sohbet Odaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir