Antalya Sohbet Odaları


Antalya Sohbet Odaları

Antalya Sohbet Odaları

– Akdenizin incisi olan bu odalar da canlı ve kesintisiz Chat yap, Seviyeli Antalya Sohbet Odaları sitemize hoş geldiniz.

Akdeniz kıyılarının göz bebeği Antalya doğal güzelliğinin yanı sıra tarihi ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Antalya tarihi ile ilgili en ilginç bilgilerden biri de 40 bin yıl önce yaşayan insanların olması.. İşte kısaca Antalya’nın tarihi hikayesi. Antalya, II. Attalos tarafından kurulmuştur. Bergama Krallığı’nın sona ermesiyle (M.Ö. 133) bir süre bağımsız kalan kent, daha sonra korsanların eline geçmiştir. M.Ö. 77’de Komutan Servilius Isauricus tarafından Roma topraklarına katılmıştır. M.Ö. 67’de Pompeius’un donanmasına üs olmuştur. M.S. 130’da Hadrianus’un Attaleia’yı ziyaret etmesi şehrin gelişmesini sağlamıştır. Bizans egemenliği sırasında piskoposluk merkezi olan Attaleia, Türklerin eline geçtikten sonra büyük bir gelişme göstermiştir.

Antalya şehri ve çevresine antik çağda, “çok verimli” anlamına gelen Pamphylia, Batı kesimine ise Lykia denirdi. Milattan önce VIII. yüzyıldan itibaren buraya Ege denizinin Batı kıyılarından göçenler; Aspendos ve Side gibi şehirleri kurmuşlardır. II. yüzyıl ortalarında hüküm süren Bergama Kralı II. Attalos, Side’yi kuşatmıştı. Antalya’nın yaklaşık 75 km. doğusundaki Side’yi alamayan kral, şimdiki il merkezinin olduğu yere gelerek bir şehir kurdu. Buraya onun adı verilerek Attaleia dendi. Zaman içinde Atalia, Adalya diyenler oldu. Antalya, onun adından gelmektedir.

Antalya Sohbet Ortamı

Akdeniz bölgesin de uzun seneler yaşayabileceğiniz bir şehirdir antalya şehrinin site olan Antalya Chat Ortamı siz değerli tüm bay ve bayan üyelerin anlık ve güncel olarak katılmasına vesile olan bedava chat sohbet platformudur! Ücretsiz olarak katılım sağladığınız bu serüvende sende hemen kendine uyumlu bir bay ve bayan üye ile hemen tanışabilir ve onunla bu ortam da en güzel zamanlarınızı geçirebilirsiniz, Türkiye’nin en çok turist ziyaretçisi olan ve ücretsiz olarak hizmet sunan SohbetVadisi.Com sitesin de 7/24 saat boyunca aralıksız bir şekilde Sohbet hizmeti veren ilk ve tek sitedir, Kaliteli sitemize hemen katılın burada birden fazla bay ve bayan üyelerimizle hemen tanışın, Bütün antalyalılar burada en güzel zamanlar geçirmekte peki öyleyse sen nerdesin?

Antalya Sohbet Odaları

Antalya Sohbet Odaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir