Aşka İhtiyaç Yok


Aşka İhtiyaç Yok

Aşka ihtiyaç yok diyoruz ve sözümüzün arkasındayız. Bu toplumun gerçek bir ürünü ve koşullanmasının kurbanı olarak, kesinlikle herkes gibi aşkı arıyorsunuz.

Ne yazık ki, sevginin dışarıdan gelmesi gerektiğini düşünmek için devasa bir hata yapıyoruz . Bay Doğru (veya Bayan Doğru) için bekliyoruz ve özlem duyuyoruz: tüm ihtiyaçlarımızı karşılayacak ve tüm endişelerimizi iyileştirecek olan. Bu inanılmaz kişiyi bulamadığımız sürece mutsuz hissediyoruz ve eğer varsa, onu kaybetme korkusuyla karşı karşıyayız . Eğer ‘bir’ ‘bir’ değil ortaya çıkarsa, hayal kırıklığına uğrarız ve bu kez kesinlikle nihai sevgiyi verecek başka bir kişiyi hararetle ararız. Ya da sadece aramayı bırakıyoruz.

Sorun şu ki, var olmayan bir şeyi durmaksızın araştırıyor olabiliriz : sevgimizi yerine getirebilecek başka bir kişinin her geçen gün ihtiyacı var.

Ama işte iyi haber: bunu kendimiz yapabiliriz! Dahası, dışarıdan sevgi arayışımızı tamamen reddedebiliriz; arkanıza yaslanıp sevgiye ihtiyacımız olmadığını fark edebiliriz.

Biz Kendimizi Seviyoruz, Aşka İhtiyaç Yok

Sorun sevgilisi olmak değil. Gerçekten mi? Hayır! Neden olmasın? Çünkü biz tamamen kendimizi seviyoruz. Bunu fark eder etmez, sefalet gitti. Çünkü gerçekten aşka ihtiyaç yok. Bu çırpılmış romantizm gitti. Ayrıca hayal kırıklığı, güç mücadeleleri, karşılanmamış beklentiler ve ilişkisel sefalet de gitti.

Sevgiden oluştuğunuzu ve tamamen sevdiğinizi fark ettiğiniz anda, artık dış dünyada aşkı aramanıza gerek kalmaz. Sadece Gerçek Doğanızın, derin Varlığınızın farkında olmalısınız. Aşka ihtiyaç yok

Mesele ‘bir sevgiliye sahip olmak’ değil, kendinizi sevmektir! Kendinizi seviyorsanız ve Sevgi olduğunuzu fark ederseniz, Sevgiyi yayacaksınız ve dış dünyadan Sevginin mıknatısı olacaksınız ! Titreşenleri aynı dalga boyunda çekiyoruz. Dolayısıyla, dış dünyadan sevgiyi ancak Sevgiysek ve yaydığımızda çekebiliriz. OLDUĞUMUZU çekiyoruz. Bütün bunlar gerçekten ne hakkında: kendinizi sevmek! Bunu yapamazsanız, kargaşa, korku, stres ve acıyı garanti eden bir başkasına (sevgiye) güvenirsiniz. Başka birini aramak yerine kendinizi besleyin. HER gün kendinizi besleyin. Kendine iyi davran. Kendini sev. Sevgi farkındalığınızı artırın. Sevgi olduğunuzu ve dışarıdan hiçbir şeye ihtiyacınız olmadığını fark edin.

Size gelen Sevgi için şükredin; ancak, buna bağımlı olmayın.

‘Sahip olmak’ ile ‘olmak’ yerine: Sevgiye ihtiyacım yok çünkü ben tamamen Sevgiyim!
BEN BÜTÜN.
Bu nedenle, ihtiyacım yok çünkü ben bütünüm!

Herkes sevildiğini hissetmek ister, ancak üzücü gerçek şu ki gizlice hayal ettikleri ilişki ve duygulara sahip olmayan milyonlarca insan var. Belki de onlardan birisin. Eğer olursanız, sevgiyi bulmayı ve aşık olmayı kolaylaştıran yedi bilimsel prensip olduğunu duymaktan mutluluk duyacaksınız…

Sizi kim olduğunuz için seven mükemmel partneri bulmayı hayal ediyor musunuz? Tabii ki!

Herkes sevildiğini hissetmek ister, ancak üzücü gerçek şu ki gizlice hayal ettikleri ilişki ve duygulara sahip olmayan milyonlarca insan var. Belki de onlardan birisin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir