Mersin Sohbet Odaları


Mersin Sohbet Odaları

Mersin Sohbet Odaları

– Bedava Sohbet odaları üzerinden ücretsiz olarak Kaliteli Chat Yap, Kesintisiz muhabbet ortamı.

Klasik devirde Klikya olarak adlandırılan Mersin’in tarihten önceki devirlerden beri önemli bir yerleşim yeri olduğu bilinmektedir.

Yumuktepe ve Gözlükule’de yapılan kazılarda en alt tabaka olarak “Neolitik Devir” tespit edilmiştir. Yöre Neolitik Dönemden sonra Maden Devri ve Tunç Devri arasına bir geçiş yapmıştır.

Yörede sırası ile Hititler, Asurlular, Persler, Makedonyalılar, Romalılar ve Bizanslılar hüküm sürmüş, XI. yüzyılda Selçukluların, XIV. yüzyılda Karamanoğulları ve Ramazanoğullarının XV. yüzyılda da Osmanlı İmparatorluğunun hâkimiyetine geçmiştir.

I. Dünya Savaşında İtilaf Devletlerinin istilasına uğrayan Mersin, Milli Mücadele ile 3 Ocak 1922’de tekrar Türk hâkimiyetine girmiştir. 1924 yılında Mersin Adıyla Vilayet olmuş, 1933 yılında da Merkezi Silifke olan İçel ile birleştirilerek İçel adını almıştır. 28 Haziran 2002 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 4764 sayılı Kanunla İl’in ismi yeniden Mersin olmuştur.

Mersin, Müslüman Arapların 637 yılında bölgeye ulaşan ilk akınlarından 965 yılında Bizans’ın tekrar egemen olmasına kadar, yaklaşık 25 kez el değiştirmiştir. Ancak 637 yılından itibaren il, Hıristiyanlığın yanı sıra İslam kültürünün silinmez izlerini taşımaya başlamıştır.
Bizans’ın Doğu sınırlarındaki feodal Ermeni prensliklerinin varlığına son vermesine ve ilin de içinde bulunduğu bölgeye bir kısım Ermeniler ’in göç ettirilmesine 976 ile 1025 tarihleri arasında rastlanır. Bizans İmparatorluğu’nun merkezi gücünün zayıflaması üzerine bölgede 1081’den itibaren Ermenilerin geçici feodal örgütlenmelerine rastlanmaktadır. Bölgedeki Ermeni Prenslikleri, bölgenin sınır özelliklerinden de yararlanarak bazen Bizans’ın, bazen Moğolların ve Memlukluların denetiminde varlıklarını sürdürmeye çalışmış, 1360’da bölgenin kesin Memluk denetimine girmesiyle Ermeni siyasal örgütlenmeleri sona ermiştir.

Mersin Chat Sohbet Ortamı

Mersinin en güzel ve en seviyeli Mersin Sohbet Odalarına hepiniz hoş geldiniz, Burada en iyi ve en özel zamanlarınızı sadece burada geçirin, Https://www.sohbetvadisi.com üzerinden ücretsiz ve üyeliksiz olarak Sohbet edebilirsiniz, Kaliteli insanlarla dolup taşan bu serüvene sizlerde hemen dahil olup burada tüm üyelerimizle anlık ve güncel olarak görüşme sağlayabilirsiniz, Seviyeli olan bu ortamlara her yaştan bay ve bayan üyelerimiz mevcut, Bedava chat yapmak ve özgürce kafanıza göre takılmak istiyorsanız o zaman hemen sitemize katılın.

Mersin Sohbet Odaları

Mersin Sohbet Odaları

1 Yorum

  1. Ücretsiz Sohbet Ortamı Mobil Sohbet Kaliteli Sohbet

    14 Mart 2020 at 11:34

    […] Gevşemek ve Aşık Olmak […]

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir