Mobil Sohbet Sırasında Nasıl Davranılmalı


Mobil Sohbet Sırasında Nasıl Davranılmalı

Konuşulacak Birşey Olmadığında Sohbet Nasil Başlatılır ?

Konuşmak insanlar için bahşedilen en güzel özelliklerden biri şüphesiz.Peki bunu mobil sohbet sitelerinde nasil yapacaksınız? Hiç tanımadınız birisi ile nasil tanışıp nasil sohbete başlayacaksiniz?
Birini tanımak için sohbet başlatmak ya da oluşan tuhaf sessizlikleri bozmak çok stresli bir şey olabilir. Konuşacak bir şey olmadığında nasıl sohbet başlatacağını öğrenmek için bu makaleyi okuyabilirsin.

Sohbet

Konuşacak Birşeyler Bulmaliyiz…

Evet konuşacak birseyler bulmaliyiz.Peki ne hakkinda konuşa biliriz?
Bulunduğunuz yer ya da ortam hakkında yorum yapin.Yer veya ortam hakkında yapılabilecek yorum örnekleri şunlar olabilir:

.Ne güzel bir ortam değil mi ?

.Sohbetvadisi ne uzun zamandan beri mi takılıyorsun?

.Ne çok katılımcı var değilmi?

.Radyo yayincilarindan en çok beğendiğin hangisi ?

.Çok güzel bir yayin vs…

Bu şekilde sizde sorularınızı bulunduğunuz ortama göre çoğaltıp sorular ile sohbete başlaya bilirsiniz.Genelde Sohbet sitelerinde sıklıkla sorulan sorular :

.isim nedir ?

.Yaş kaç ?

.Nerelisin?

.Ne iş yapıyorsun?

.Evli Bekar?

Siz sakin bu hatalari yapmayın.inanin bir bayan olarak ben bu sorulari duymaktan nefret ediyorum.Aşırı meraklı sorular sorma. Karşındaki kişinin konuşmayı tercih etmeyeceği konular hakkında soru sormamaya dikkat et.
Yillardir çoğu kişinin sorduğu ve genelde pekte hoş karşılanmayan sorular.Tabiri caizse “bayatlamis sorular”.
Birisini tanimak için illaki ona isim yaş sormak zorunda değilsiniz. Sohbet ilerledikce zaten bu konulara değinilecektir.Yeterki siz karşınızdakini sıkmayın sorularınızla.

Açık uçlu bir soru sorun. Çoğu insan kendileri hakkında konuşmayı sever sohbeti başlatan kişi olarak karşındakinin konuşmasını sağlamak senin görevindir. Açık uçlu sorular, cevap olarak evet ya da hayır değil de bir açıklama gerektiren sorulardır.
Örneğin: Dj AnkaraAhmet in yayinini nasil buluyorsun?
Böyle bir soru sorduğunuz da size kisa bir cevap vermeyecektir.Yorum yapılabilecek sorular sohbetin uzamasini sağlar.
Konu müzikten yayincidan açılmışken ne tarz müzikler sevdiğinide öğrenebilirsiniz karşınızdaki kişinin.Sizin yapmanız gereken sadece bir konudan bir çok bağlantılı konuya geçmek.

İnsanlarla iletişim kurarken asla kibirli davranma ve ben her şeyi bilirim havalarına girme.

Chat

Chat

Herkes konuşmak istemeyebilir, bunu da unutma. Karşındaki kişinin rahatsız ya da ilgisiz olduğunu fark edersen onu rahatsız etmemen gerekir.

Konuştuğun kişi ya da başka bir kişi hakkında negatif yorumlar yapma, karşındaki kişinin hakkında konuştuğun kişiyle bir bağlantısı olup olmadığından emin olamazsın.Onun icin üçüncü kisiler hakkinda yorum yapma.

İnsanların karşısında asla küfür ve hakaret etme, saygısızlık yapma, ırk, din, cinsel yönelim ve cinsiyet konularında hakaret içeren söylemlerden kaçın.Bu tarz konular senin hakkında farkli izlenimler oluştura bilir.

Güncel olaylardan bahset.
Muhtemelen bu, karşındaki kişinin de bildiği bir konu olacaktır ama bilmiyorsa da daha iyi, bu konu hakkında konuşabilirsin. Haberleri oku veya izle ve sohbet başlatacağın zaman şöyle bir soru sor mesela: ” Bugünün müjdesini duydun mu? Şaka gibi!”
Güncel konular her zaman sohbetin başlaması için garanti bir sorudur.

En önemli ve şimdilik son konunuza gelelim.
Önceki konuşmalarınızdan yararlan.
Karşındaki kişi önceden tanıdığın biriyse kafanda oluşturduğun daha önce konuştuğunuz şeyler listesini bir gözden geçir ve bu konulardan biri ile devam et. Daha önce anlattığı hayatiyla ilgili önemli bir olay, çalıştığı işi ile alakali bir durum ya da seninle paylaştığı kötü bir haber, bu konulara yeniden değinebilirsin. Böylece hem konuşacak bir şey bulmuş olursun hem de konuşmalarınıza önem verdiğini ve karşındaki kişinin sorunlarına ve yaşadıklarına bunları hatırlayacak kadar değer verdiğini göstermiş olursun.Değer gördüğünü hissettirmek karşınızdaki kişininde size değer vereceğini gösterir.

Sohbet edebilmek sohbeti başlata bilmek adina bir kaç ipucu vermeye çalıştım sizlere.Umarim işinize yarayacak şeyler bulabilmissinizdir.Mobil sohbet siteleri içerisinde en doğru en samimi ve seviyeli bir ortami bulduktan sonra sohbet edip arkadaş edinmek hiçte zor değil. Bunun için vazgecemeyeceğiniz adresiniz Sohbetvadisi.com olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir