Ortam Sohbet


Ortam Sohbet

Ortam Güzel Olunca Sohbet Mutlaka Keyifli Olur

Ortam Sohbet aramalarında Türkiye’nin sayılı chat sitelerinden olan Sohbetvadisi.com sitemize hoş geldiniz sevgili arkadaşlar. Sohbet vadisi ekibi olarak saygın, seviyeli, kardeşlik ilkesine dayanan bir sohbet ortamı oluşturmak için geceli gündüzlü çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Bu çalışmalarımızın meyvelerini henüz yeni yeni toplamaya başladık. Çalışmalarımızı kıtalar ötesinden takip etmekte olan By Winsome her ne kadar kendisi gelemese de yakın dostları ile sürekli tebrik ve teşekkürlerini göndererek bizleri onore etmektedir. Biz de kendisine saygı ve sevgilerimizi gönderiyoruz. Haydi hep beraber, aşk ile şevk ile Ortam Sohbet diyelim.

Dağılmış Ortam Sohbet Yeniden Toparlıyoruz

Sohbet ortamı kavramı, birbirinden uzak insanları aynı çatı altında toplama çabalarına doğru ilerledikçe, bu sektörde faaliyet gösteren siteler arasında da rekabeti kızıştırmaktadır. Farklı ülke ve illerden değişik kültür ve bilgi birikimine sahip insanları bir arada barındırmak hakikaten tecrübe gerektirir. Uzaktaki insanlarla yazılı bir sohbet ortamı tesis etmek, onlarla sezgisel iletişim kurmak çeşitli sorunları da beraberinde getirmektedir. Fakat Sohbetvadisi.Com ekibi olarak bizler üzerimize düşen ne varsa yapmaya çalışıyoruz.

Ortam Sohbet Olumlu ve Olumsuz Yönleri 

Ortam Sohbet odalarında Chat yapmanın faydalarının olmasının yanı sıra, bazı dezavantajları da bulunmaktadır. Düzenli bir iletişim ağı sağlanamamakta ve bazen insanlar yazılı chat metinlerini yorumlamakta güçlük çekmektedir. Oysa gerçek hayatta yani yüz yüze yapılan sohbetlerde insanlar birbirlerini gördükleri için yazılı metinden daha fazlasını algılamaktadır. Örneğin: ses, ton, jest, mimik, diğer beden dili ipuçları gibi.

Bazı insanlar mobil sohbet ortamı fikrine karşı diz çökmeye karşı dirençlidir. Şahsen etkileşime kıyasla, yazılı bir sohbetin ileri ve geri dönüşünde yapay veya insanlık dışı bir şey olduğunu düşünüyorlar. Gerçekten etkili bir sohbet yapmanın sadece fiziksel bir koruma bağlamında gerçekleşebileceğini düşünüyorlar ve mobil chat fikrine sıcak bakmıyorlar.  

Sohbet Ortamı Nasıl Yönetilir, Liyakat Ölçüsü Nedir?

Sohbet ortamı yönetmek büyük bir beceri ve maharet gerektirir. Türkiye’de bulunan ortam sohbet odalarını yöneten kişilere biz Root Administratör diyoruz. Yani sitenin genel işleyişinden, teknik aksaklıklarından site sahibine karşı sorumlu kişidir. Elbette bu kişinin çeşitli yetenek ve becerilere sahip olması gerekir. Teknik bilgisinin yanı sıra insanlara yaklaşımı da önemlidir. Hakkaniyetli ve Adil bir yapıya sahip olması elzemdir, kullanıcılara ve site görevlilerine babacan bir tavırla yaklaşmalıdır. Astığım astık, kestiğim kestik gibi bir zihniyete sahip olan yöneticilerden kimseye fayda gelmez. Maalesef eski chat ve irc kültürüne hakim yöneticilerin sayısı gittikçe azalmıştır. Bunların yerine yeni yetme dediğimiz çiğ adamlar yönetici koltuğuna oturmuştur. Komut bilgisi olmayan, sağda solda sürten, siteler arası gezip duran bir güruh türemiştir. Bunlardan bazıları kendilerini regex veya spamfilter uzmanı olarak tanıtmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir